Centrum Kosmetologii MediSkin – marzysz o pięknych długich rzęsach?

Centrum Kosmetologii MediSkin – marzysz o pięknych długich rzęsach?

Marzysz o pięknych długich rzęsach? Zapraszamy do Centrum Kosmetologii MediSkin

Marzysz o pięknych długich rzęsach? Jest to możliwe dzięki zabiegowi przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 1 do 1 lub objętościową (2-10d).

Zabieg przedłużania metodą 1 do 1 polega na przyklejaniu pojedynczej rzęsy sztucznej do rzęsy naturalnej a doczepiona rzęsa wypada razem z rzęsą naturalną.

Metoda objętościowa różni się od metody 1 do 1 tym że do każdej naturalnej rzęsy przyklejane są 2 rzęsy (2d), 3 (3d) itd. z których tworzone są kępki. Łączna waga rzęs w kępce nie powinna jednak przekroczyć wagi pojedynczej, najgrubszej rzęsy z metody 1 do 1. Dzięki temu nie obciążymy rzęs naturalnych, czego następstwem mogłoby być pogorszenie stanu rzęs naturalnych. Dzięki tej metodzie możemy zagęścić nawet bardzo rzadkie rzęsy lub osiągnąć bardzo delikatny naturalny efekt.

W Centrum Kosmetologii MediSkin oferujemy przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 , oraz metodą objętościową.

Zabieg przedłużania rzęs zarówno metodą 1 do 1 jak i objętościową umożliwia nie tylko wydłużenie, zagęszczenie i pogrubienie rzęs naturalnych, ale także skorygowanie kształtu oczu. Odpowiednio dobrana długość rzęs pozwala pięknie wystylizować oko, powiększyć je, podkreślić spojrzenie, skorygować opadającą powiekę i kąciki oka, wypukłe oczy, mocno osadzone, zbyt blisko osadzone lub zbyt mocno oddalone. Rzęsy przedłużane dzięki temu, że są mocno czarne rewelacyjnie podkreślają spojrzenie i nie wymagają używania tuszu. Sprawdzają się u klientek w każdym wieku, a także u osób uczulonych na kosmetyki.

By cieszyć się nimi możliwie jak najdłużej, konieczne jest przestrzeganie odpowiednich zaleceń pielęgnacyjnych. Wpływa to bezpośrednio nie tylko na komfort noszenia stylizacji, ale również na trwałość wiązania kleju, co w konsekwencji decyduje o trwałości całej aplikacji i bezpieczeństwie rzęs naturalnych. Należy pamiętać, że efekt i trwałość stylizacji rzęs zależne są nie tylko od stylistki, która w odpowiedni sposób oceni stan rzęs naturalnych, dobierze do nich właściwy rodzaj stylizacji i wykona prawidłowo aplikację, ale przede wszystkim od sposobu, w jaki klientka będzie dbać o swoje rzęsy.

Rekomendowane przez Centrum Kosmetologii MediSkin zasady pielęgnacji.

Kluczowym okresem, który decyduje o trwałości aplikacji jest 48 godzin od momentu wykonania zabiegu. Jest to czas, w którym nadal zachodzi proces wiązania kleju, czemu zaszkodzić może wiele czynników zewnętrznych. Do 48 godzin po aplikacji rzęs należy:

 • Wystrzegać się pocierania, dotykania i rozczesywania rzęs.
 • Unikać gorących temperatur powietrza oraz gorącej wody (sauny, basenu, prysznicu).
 • Zachować szczególną ostrożność podczas stosowania kosmetyków w okolicach oczu.
 • Unikać zabiegów kosmetycznych na twarz oraz zabiegów mogących podrażnić okolice oczu.
 • Zachować szczególną ostrożność podczas snu – zaleca się spać na plecach, aby rzęsy nie ocierały się o poduszkę i nie wygniotły się.

Pielęgnacja rzęs po 48h od zabiegu w Gabinecie MediSkin.

Niemniej istotna jest pielęgnacja rzęs po upływie 48 godzin od momentu wykonania zabiegu. Obecnie dostępnych jest na rynku mnóstwo kosmetyków do pielęgnacji przedłużanych rzęs. Istnieją jednak kosmetyki i akcesoria, których należy w szczególności unikać po wykonaniu aplikacji rzęs. O czym musimy pamiętać, jeśli chcemy, by efekt stylizacji utrzymywał się jak najdłużej? Po upływie 48 godzin od zabiegu należy:

Zalecana pielęgnacja rzęs po 48 godzinach.

 • Zachowywać szczególną ostrożność podczas demakijażu twarzy i oka – wykonywać go na tyle ostrożnie, by nie pocierać nadmiernie rzęs.
 • Unikać stosowania tłustych kosmetyków w okolicach oczu (kremy pod oczy, wazelina, olejki, mleczka).
 • W okolicach oczu stosować kosmetyki do demakijażu na bazie wody (np. delikatny płyn micelarny).
 • Podczas demakijażu rzęs unikać stosowania wacików, waty lub innych materiałów zawierających włókna.
 • Z rzęsami obchodzić się delikatnie – nie ciągnąć, nie dotykać, nie pocierać i nie wyrywać.
 • Ograniczyć do minimum lub całkowicie zrezygnować z wizyt w saunie, pomieszczeniach parowych lub solarium – częste wystawianie rzęs na nagłe zmiany temperatury i wilgoć mogą osłabić wiązanie kleju.
 • Unikać stosowania wodoodpornych kosmetyków do rzęs (tusz, eyeliner).
 • Makijaż rzęs wykonywać wyłącznie profesjonalnymi produktami przeznaczonymi do przedłużanych rzęs.
 • Nie stosować zalotki – może przyczynić się do połamania, a w efekcie wypadania sztucznych rzęs.
 • Dbać o higienę rzęs – myć rzęsy i powieki specjalistycznymi produktami do przedłużanych rzęs.
 • W razie potrzeby przeczesywać rzęsy suchą szczoteczką dla ich równomiernego ułożenia.
 • Unikać basenu gdyż chlor ma niekorzystny wpływ na klej
 • Unikać wizyt u fryzjera dzień przed aplikacją rzęs, w dniu aplikacji oraz dzień po

TRWAŁOŚĆ APLIKACJI

Największy wpływ na trwałość aplikacji ma pielęgnacja rzęs, a także zmiany hormonalne w organizmie (okres w dniu aplikacji, niedoczynność tarczycy, ciąża, terapia hormonalna, itp.), bądź osłabienie organizmu (przyjmowanie antybiotyków, niedawno przebyte choroby, operacje, itp.). Paradoksalnie nawet kac może wpływać na przedwczesne wypadanie rzęs.