Asiatic Peel w Centrum Kosmetologii MediSkin

Masz suchą skórę? Zapraszamy do Centrum Kosmetologii MediSkin.

Masz suchą skórę i nie potrafisz sobie z nią poradzić? Mamy dla Ciebie zabieg idealny – Asiatic Peel. Często do naszego Centrum Kosmetologii MediSkin w miecie Biłgoraj trafiają Klientki skarżące się na suchą skórę. Po ocenie ich stanu skóry okazuje się  że mają skórę mieszaną a nawet tłustą czy trądzikowa lecz jest ona odwodniona. Odwodnienie skóry może dotyczyć każdego rodzaju cery : tłustej, mieszanej i trądzikowej.

Czym różni się skóra sucha od skóry odwodnionej?

Skóra sucha od skóry odwodnionej różni się tym iż przy cerze suchej mamy zaburzenie budowy płaszcza hydrolipidowego na powierzchni skóry odpowiedzialnego za natłuszczenie i nawilżenie skóry natomiast odwonienie skóry spowodowane jest zaburzeniem w utrzymywaniu prawidłowej ilości wody w naskórku spowodowanym głównie czynnikami egzogennymi, m.in: warunki klimatyczne, nieprawidłowa dieta i pielęgnacja, stosowanie detergentów, itp.

Różnice pomiędzy suchą skórą a odwodnioną są takie, że ta pierwsza wymaga natłuszczenia i nawilżenia, a skóra odwodniona potrzebuje tylko odpowiedniego nawilżenia. Oprócz tego różnice pojawiają się także w objawach. Skórze odwodnionej brakuje wody, co przyczynia się do tego, że głównie jest sucha i tylko sporadycznie może towarzyszyć jej również ściągnięcie. Z kolei osoby mające skórę suchą borykają się z uczuciem ściągnięcia przez cały czas.

Przewlekle utrzymująca się suchość i odwodnienie oraz związana z nimi utrata elastyczności skóry wpływają niekorzystnie na komfort i jakość życia. Poza nieestetycznym wyglądem (szorstkość i pękanie naskórka, drobno-płatkowe złuszczanie), może też powodować świąd, uczucie „ściągania” i pieczenia.

Zabieg Asiatic Peel w MediSkin.

Zabieg ASIATIC PEEL, który prezentujemy to wyjątkowy zabieg przeznaczony do pielęgnacji skóry odwodnionej i suchej. Kluczowym składnikiem linii jest kwas azjatykowy, pozyskiwany z wąkroty azjatyckiej oraz kompilacja licznych składników o głębokiej sile nawilżającej odżywczej, m.in. ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, NMF, inhibitor ceramidazy. Razem tworzą unikalne źródło przywracające hydro-równowagę skóry, odbudowują barierę naskórkową i wygładzają zmarszczki, powstałe na skutek odwodnienia.

Asiatic Peel Moinsture- Harmony Treatment w Centrum Kosmetologii.

Asiatic Peel Moinsture- Harmony Treatment składa się z 3 kroków zabiegowych o wyjątkowej sile penetracji i wysokim potencjale nawilżającym.

KROK 1

Peeling bazujący na kwasie azjatykowym oraz keratynazie (enzym proteolityczny) w sposób kontrolowany złuszcza naskórek, nawilża,
wygładza i zwiększa penetrację składników aktywnych aplikowanych w
dalszym etapie zabiegu.

KROK 2

Skoncentrowane serum z kwasem azjatykowym i inhibitorem ceramidazy. Jego zadaniem jest ograniczenie TEWL, silne nawodnienie głębszych warstw naskórka oraz przywrócenie komfortu skórze.

Krok 3

Wyjątkowa maska z wiskozy, którą aktywuje się specjalnym płynem zawierającym kwas azjatykowy, NMF oraz ekstrakt z drzewa Sacha Inchi, niezwykle bogaty w WNKT. Maska wspomaga regenerację bariery naskórka, wygładza zmarszczki wynikające z odwodnienia, zwiększa elastyczność skóry.

Wskazania do zabiegu.

  • skóra odwodniona i sucha
  • skóra nadwrażliwa i pozbawiona blasku
  • utrata elastyczności.

Efekty po zabiegu.

  • głębokie nawilżenie i odżywienie głębszych warstw naskórka.
  • przywrócenie hydro-równowagi.
  • wygładzenie zmarszczek na skutek odwodnienia.
  • przywrócenie komfortu skórze.