Anna Dolanowska-Buda

Dietetyk kliniczny

Jestem absolwentką studiów licencjackich o kierunku Dietetyka kliniczna i zasady żywienia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz Studiów magisterskich o kierunku Dietetyka kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam także podyplomowe studia pedagogiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie.

  W zawodzie pracuję od 12 lat, od 9 lat prowadzę własną działalność na terenie powiatu tomaszowskiego, lecz chętnie współpracuję także z osobami prywatnymi oraz instytucjami spoza Tomaszowa.
  Dietetyka to nie tylko wyuczony zawód, ale też moja pasja. W pracy zawodowej staram się połączyć wiedzę z zakresu dietetyki oraz psychologii, dzięki czemu skutecznie pomagam pacjentom nie tylko w pozbyciu się zbędnych kilogramów, ale także innego spojrzenia na swoje ciało. Do mojego gabinetu trafiają nie tylko dorośli, ale tez dzieci, co nierzadko wymaga systemowego podejścia do problemu. Dietetyka kliniczna to także leczenie żywieniowe. Powikłania otyłości takie jak cukrzyca, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia pracy układu pokarmowego, choroby metaboliczne i wiele innych, to coś, z czym spotykam się na co dzień. Dokładam wszelkie starań, aby diety przeze ze mnie rozpisywane były atrakcyjne, ale też wygodne i niedrogie. Na wizycie nie otrzymasz żadnych suplementów, jedynie zdrową i smaczna dietę! Bogate doświadczenie jako edukator zdrowotny, spotkania edukacyjne dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, młodzieży oraz seniorów pozwoliły mi nabyć wiedzę potrzebną do skutecznego nawiązania współpracy z osobami w każdym wieku. Doświadczenie pracy jako nauczyciel akademicki oraz szkoły średniej, nauczyło mnie systematyczności w podejmowaniu pracy nad zmianami w edukacji pacjentów. Studia i doświadczenie z zakresu Psychodietetyki pokazały mi jak skutecznie motywować pacjenta do zmian i wspierać go w dążeniu do realizacji wyznaczonego celu.
Prywatnie żona oraz mama, pasjonatka natury, zdrowego odżywiania, genealogii, historii regionu, psychologii, literatury oraz muzyki.